Alfa-Klif to wymarzone miejsce odpoczynku dla rodzin z dziećmi. Różnorodność atrakcji na terenie Ośrodka Alfa-Klif jest źródłem niezapomnianych wrażeń i wspomnień dla dzieci i rodziców.

Kolorowa Namiot zapewnia mnóstwem różnorodnych zabaw to idealne miejsce, aby rozwinąć umiejętności manualne maluchów.

Zewnętrzny plac zabaw zapewni mnóstwo szaleństwa na świeżym powietrzu.

Świetnej zabawy dostarczą również piłkarzyki, boisko do siatkówki czy ping pong.

W pogodne dni można szaleć bez końca na szerokiej piaszczystej plaży grając w piłkę nożną, siatkówkę czy badmintona.

Zadbaliśmy również, aby najmłodsi goście codziennie mieli zapewnione atrakcje organizowane przez naszych Animatorów wyjechali od nas bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. W tym celu przygotowaliśmy  bibliotekę z działem dla dzieci i kolekcją gier planszowych.

Animacje:

Myśląc o dzieciach nasi Animatorzy , codziennie organizują bogatą ofertę zajęć, które organizowane są na terenie naszego ośrodka.

 • Podchody,
 • Gry i zabawy integracyjne,
 • Kino,
 • Sport na wesoło,
 • Wspólna zabawa oraz zawody,
 • Siatkówka i piłka plażowa.

Wypożyczalnia rowerów:

Na terenie Ośrodka Alfa-Klif znajduje się wypożyczalnia rowerów, w której można wypożyczyć rowery dla całej rodziny, dysponujemy również przyczepką dla najmłodszych.

Trasy rowerowe:

 • Gąski (latarnia morska) – Sarbinowo – Chłopy.
 • Gąski (latarnia morska) – Ustronie Morskie – Sianożęty.
 • Trasa do dębów, najstarszych w Polsce – „Bolesław” – 800 lat i „Warcisław” – 640 lat, położonych w niedalekim Podczelu.
 • Po południowej stronie drogi Koszalin – Kołobrzeg: Kołobrzeg (25 km), z atrakcjami turystycznymi i wczasowymi, z portem morskim i wycieczkami na Bornholm (Dania).
 • Koszalin (25 km), z wczasowymi atrakcjami kulturalnym.

Warto zobaczyć:

 • Bastion Wojskowy, czyli „Czterej Pancerni i Pies” – przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po poligonie. Czołg T-55, transportery opancerzone, samochody pancerne itp. Adres: ul. Koszalińska 98 /poligon przy wjeĽdzie do Kołobrzegu/.
 • Przystań rybacka Chłopy – gdzie można kupić świeżo złowioną rybę prosto z kutra(flądra, dorsz, torbot, łosoś, węgorz).
 • Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca – Tematyczne ogrody Hortulus w Dobrzycy zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja wciąż trwa. Corocznie przybywają nowe ogrody, są też tworzone nowe kompozycje. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha.
 • Fort Adventure – militarna przygoda dla małych i dużych. Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, imprezy okolicznościowej itp. Adres: ul. Bałtycka 1, Kołobrzeg. To twoja chwila prawdy.
 • Dziki Zachód – przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja. Konkursy dla każdego. Zieleniewo (za Kołobrzegiem).
 • Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce, oznakowany kolorem błękitnym o długości 31 km. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce „Bolesław” którego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat. 2 km dalej wzrasta jego młodszy współtowarzysz „Warcisław” – 640 lat.
 • Latarnia morska w Gąskach z 1878r. – 41 m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano „Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”. Atrakcją dla wędkarzy jest Rzeka Czerwona, w której łowić można ryby łososiowate. Tu również można obserwować w okresie od początku września do końca listopada wędrówkę troci, wpływających do rzeki na tarło.
 • Teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

Mielno

Najcenniejszym walorem gminy Mielno jest morze – niczym nie zanieczyszczona woda i bezpieczne plaże.

W czasie wakacji, we wszystkich siedmiu miejscowościach gminy, jest 17 stanowisk ratowniczych, w których czuwa 60-ciu wysokokwalifikowanych ratowników strzegących bezpieczeństwa kąpiących się.

Nasze kąpieliska należą do najlepiej strzeżonych w kraju. Umiejętności ratowników i nowoczesny sprzęt ratowniczy to nasza duma.

Wszystkie nasze kąpieliska zajmują wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach. Mielno znajduje się wśród dziesięciu polskich kąpielisk odznaczonych pięcioma gwiazdkami – to najwyższe wyróżnienie w kraju. Sarbinowo otrzymało 4 gwiazdki, Unieście 3, a pozostałe po 2 gwiazdki.

Zapraszamy do gminy Mielno nie tylko podczas wakacji ale także w pozostałe pory roku – na spacery brzegiem morza i na kąpiele powietrzne. Jod i aerozol morski korzystnie oddziałują na nasz organizm.