Alfa-Klif to wymarzone miejsce odpoczynku dla rodzin z dziećmi. Różnorodność atrakcji na terenie Ośrodka Alfa-Klif jest źródłem niezapomnianych wrażeń i wspomnień dla dzieci i rodziców.

 • Kolorowa Namiot zapewnia mnóstwem różnorodnych zabaw to idealne miejsce, aby rozwinąć umiejętności manualne maluchów.
 • Zewnętrzny plac zabaw zapewni mnóstwo szaleństwa na świeżym powietrzu.
 • Świetnej zabawy dostarczą również piłkarzyki, boisko do siatkówki czy ping pong.
 • W pogodne dni można szaleć bez końca na szerokiej piaszczystej plaży grając w piłkę nożną, siatkówkę czy badmintona.

Zadbaliśmy również, aby najmłodsi goście codziennie mieli zapewnione atrakcje organizowane przez naszych Animatorów wyjechali od nas bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. W tym celu przygotowaliśmy  bibliotekę z działem dla dzieci i kolekcją gier planszowych.

Animacje:

Myśląc o dzieciach nasi Animatorzy , codziennie organizują bogatą ofertę zajęć, które organizowane są na terenie naszego ośrodka.

 • Podchody,
 • Gry i zabawy integracyjne,
 • Kino,
 • Sport na wesoło,
 • Wspólna zabawa oraz zawody,
 • Siatkówka i piłka plażowa.

Wypożyczalnia rowerów:

Na terenie Ośrodka Alfa-Klif znajduje się wypożyczalnia rowerów, w której można wypożyczyć rowery dla całej rodziny, dysponujemy również przyczepką dla najmłodszych.

Trasy rowerowe:

 • Gąski (latarnia morska) – Sarbinowo – Chłopy.
 • Gąski (latarnia morska) – Ustronie Morskie – Sianożęty.
 • Trasa do dębów, najstarszych w Polsce – “Bolesław” – 800 lat i “Warcisław” – 640 lat, położonych w niedalekim Podczelu.
 • Po południowej stronie drogi Koszalin – Kołobrzeg: Kołobrzeg (25 km), z atrakcjami turystycznymi i wczasowymi, z portem morskim i wycieczkami na Bornholm (Dania).
 • Koszalin (25 km), z wczasowymi atrakcjami kulturalnym.

Warto zobaczyć:

 • Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca


  OGRODY HORTULUS SPECTABILIS

  Ogrody Hortulus to kompleks ogrodów pokazowych tworzony od ponad 26 lat. W jego skład wchodzą dwa niezależnie działające obiekty: Ogrody Tematyczne Hortulus oraz Ogrody Hortulus Spectabilis z największym na świecie labiryntem grabowym i wieżą widokową.
  Ogrody są największą, wysuniętą najdalej na północ kraju, kolekcją dendrologiczną strefy klimatycznej 7b. Zobaczyć tu można rzadkie i egzotyczne, jak na warunki Polski gatunki roślin, klasyczne i nowoczesne elementy architektury ogrodowej oraz niepowtarzalne aranżacje ogrodowe.

 1. OGRODY HORTULUS SPECTABILIS z labiryntem i wieżą widokową


  OGRODY TEMATYCZNE HORTULUS

  to rozległy kompleks o założeniach parkowo-ogrodowych. Obecnie zagospodarowane i udostępnione dla zwiedzających jest 8 ha z 30 ha
  planowanych ogrodów. Główną atrakcją tego kompleksu jest największy na świecie labirynt grabowy (1ha), w sercu którego znajduje się 20-
  metrowa wieża widokowa. Z tarasu wieży podziwiać można widok na okolicę oraz ogrody m.in. ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni z
  Kamiennym Kręgiem, ogrodem kalendarza celtyckiego i rabatami bylinowymi. Interesujące są również ogrody klasyczne, rozarium, grupa ogrodów New Design
  oraz dla najmłodszych gości ogród Małego Skrzata.

 2. OGRODY TEMATYCZNE HORTULUS
  to 28 ogrodów w różnej tematyce i stylistyce, zaaranżowane na powierzchni 5,5 ha. Znajdują się tu ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski), a przede wszystkim oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim. Ogrody łączą edukację z zabawą na świeżym powietrzu.
 • Bastion Wojskowy, czyli “Czterej Pancerni i Pies” – przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po poligonie. Czołg T-55, transportery opancerzone, samochody pancerne itp. Adres: ul. Koszalińska 98 /poligon przy wjeĽdzie do Kołobrzegu/.
 • Przystań rybacka Chłopy – gdzie można kupić świeżo złowioną rybę prosto z kutra(flądra, dorsz, torbot, łosoś, węgorz).
 • Fort Adventure – militarna przygoda dla małych i dużych. Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, imprezy okolicznościowej itp. Adres: ul. Bałtycka 1, Kołobrzeg. To twoja chwila prawdy.
 • Dziki Zachód – przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja. Konkursy dla każdego. Zieleniewo (za Kołobrzegiem).
 • Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce, oznakowany kolorem błękitnym o długości 31 km. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody. Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego. Właśnie tu rośnie najstarszy dąb w Polsce “Bolesław” którego wiek ustalono na podstawie badań dendrologicznych w 2000 r. na 800 lat. 2 km dalej wzrasta jego młodszy współtowarzysz “Warcisław” – 640 lat.
 • Latarnia morska w Gąskach z 1878r. – 41 m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano “Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”. Atrakcją dla wędkarzy jest Rzeka Czerwona, w której łowić można ryby łososiowate. Tu również można obserwować w okresie od początku września do końca listopada wędrówkę troci, wpływających do rzeki na tarło.
 • Teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe. Lotnisko jest również miejscem widowiskowych imprez sportowo – rekreacyjnych, m.in. Motolotniowe Mistrzostwa o Puchar Bałtyku.

Mielno

Najcenniejszym walorem gminy Mielno jest morze – niczym nie zanieczyszczona woda i bezpieczne plaże.

W czasie wakacji, we wszystkich siedmiu miejscowościach gminy, jest 17 stanowisk ratowniczych, w których czuwa 60-ciu wysokokwalifikowanych ratowników strzegących bezpieczeństwa kąpiących się.

Nasze kąpieliska należą do najlepiej strzeżonych w kraju. Umiejętności ratowników i nowoczesny sprzęt ratowniczy to nasza duma.

Wszystkie nasze kąpieliska zajmują wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach. Mielno znajduje się wśród dziesięciu polskich kąpielisk odznaczonych pięcioma gwiazdkami – to najwyższe wyróżnienie w kraju. Sarbinowo otrzymało 4 gwiazdki, Unieście 3, a pozostałe po 2 gwiazdki.

Zapraszamy do gminy Mielno nie tylko podczas wakacji ale także w pozostałe pory roku – na spacery brzegiem morza i na kąpiele powietrzne. Jod i aerozol morski korzystnie oddziałują na nasz organizm.